Nabídněte se na sociální síti LinkedIn

2.6.2019 |

LinkedIn je profesní sociální síť. Proto jestli hledáte novou práci, je nezbytné, abyste zde měli svůj profil. Je důležité, aby váš profil kromě toho, že vám pomůže vybudovat silnou síť, skutečně prodával vaše zkušenosti, své dovednosti a úspěchy. Podívejme se na pár tipů, jak váš profil vylepšit.

Správná profilová fotka

Zapomeňte na vyříznutý obličej ze skupinové fotografie nebo pět let starý portrét z dovolené. Fotografie musí být profesionální. Prosté pozadí a vaše oblečení ve stylu business.

Buďte zajímaví

Zatímco životopis může být docela formální, můžete nechat svou osobnost zazářit na svém profilu LinkedIn. Vysvětlete, co děláte, kde vaše vášeň leží a co se specializujete. Neztrácejte čas a prostor na klišé, jako je „pracovitý“ nebo „týmový hráč“ - zaměřte se na dovednosti a zkušenosti na vysoké úrovni, které vás skutečně prodají.

Podrobné profesionální zkušenosti

Představte zde vaše úspěchy.  Udělejte to stručně - zkuste shrnout v jedné nebo dvou větách přesně to, co jste dělali. Napište, v jakém týmu jste pracovali, na jakých projektech, uveďte, s kým jste spolupracovali. Nezapomeňte přidat seznam vašich hlavních úspěchů v každé pracovní roli, abyste ukázali, co se vám podařilo v průběhu vaší kariéry. 

Vaše vzdělání a profesní rozvoj

Informace, které zde uvedete, budou záviset na tom, kolik profesních zkušeností máte. Nedávní absolventi mohou těžit z přidávání dalších podrobností, jako jsou dokončené moduly nebo stipendia. Je zde prostor pro představení získaných certifikátů a absolvovaných kurzů. Tak se s nimi pochlubte!

Důležité dovednosti, které ukazují vaši zdatnost

Pokuste se přidat co nejvíce relevantních dovedností. Tím se zvýší počet klíčových slov ve vašem profilu a zvýší se tak počet zobrazení ve výsledcích vyhledávání. Podívejte se, co ostatní lidé na podobných pracovních místech uvedli, aby zajistili, že jste zachytili všechno.

Dokončení profilu

Vyplňte pokud možno všechny sekce. Můžete přidat například jazyky, vydané publikace, dobrovolnou práci, projekty a ocenění. Cílem je dokončit co nejvíce sekcí tak, aby LinkedIn hodnotil váš profil jako All Star.

 

A závěrem si nezapomeňte upravit vaši URL adresu profilu.