Sedm tipů: Jak upravit starý životopis a udělat dojem

6.2.2019 | Zkontrolujte, jak je váš životopis starý
Pokud zjistíte, že jste ho naposledy aktualizovali před pěti lety, je nejvyšší čas se do něj znovu pustit. Někdy je lepší napsat ho znovu, než opravovat a doplňovat do starých údajů. Zvlášť pokud se vaše pracovní kariéra a zkušenosti za posledních pět let výrazně posunuly.

Nově si definujte zaměření

Pokud znovu vstoupíte na trh práce, pravděpodobně budete hledat jinou nebo novou pracovní roli. Udělejte si čas, abyste skutečně definovali, o jakou změnu jde. Dopřejte si dostatek času na to, abyste zvážili, jak byste mohli změnit svůj životopis tak, aby odrážel váš nový cíl v oblasti kariéry. To vám umožní vymezit dovednosti a zkušenosti nezbytné pro vaši požadovanou novou práci.

Upravte starý obsah

Nyní, když přesně víte, co musíte zahrnout do svého životopisu, jste připraveni projít veškerý starý obsah a rozhodnout se, zda ho odstraníte, pozměníte nebo zda zůstane stejný. Použijte různé barevné zvýrazňovače. Pomůže vám to v lepší orientaci a bude se vám lépe přemýšlet.

Přidejte své nejnovější zkušenosti

Největší změna bude v přidání posledních pracovních pozic a také zkušeností.

Miřte přesně

Máte zájem o konkrétní práci? Přizpůsobením vaše zkušenosti a dovedností klíčovým slovům a frázím v popisu jednotlivých zaměstnání. Je pravděpodobné, že váš životopis bude procházet systémem sledování žadatelů. Dobře napsaný životopis vám dává velkou šanci, abyste byli vybráni.

Modernizujte vzhled

Zvažte, jestli životopis nepotřebuje upravit design. Nedělejte z něj barevný plakát, ani strohý seznam. Finálně si ho uložte do formátu PDF.

Přečtěte si ho ještě jednou

Jakmile provedete všechny nezbytné změny v životopisu, věnujte si čas, abyste si vše znovu přečetli. Dejte ho přečíst někomu z rodiny nebo kamarádovi.