Chcete být efektivnější? Nepodceňujte svá rána

21.6.2019 |

Ráno dělá den. Jak budete efektivní v práci, do značné míry předznamená to, jak prožijete své ráno. Inspirujte se u úspěšných lidí a přečtěte si, jak to dělají oni.

 

Zdravá snídaně je základ

Cereálie mohou chutnat dobře, ale nedávají vašemu tělu živiny, které potřebuje. Konzumace bílkovin a zdravých tuků v této denní době vám pomůže dostat se na nejlepší možný start z hlediska energie. To také zvýší úroveň koncentrace. Nejhorší je nesnídat. Kručící žaludek k vaší efektivitě a dobré náladě rozhodně nepomůže. A pozor! Káva není snídaně.  Vstaňte o 15 minut dříve a dopřejte si dobrou snídani. 

Plán dne

Pokud chcete z každého okamžiku vytěžit maximum, měli byste si naplánovat své dny předem. Promyslete, co chcete zvládnout, jaké kroky jsou potřeba k naplnění cíle. Připravte si seznam a hotové věci jednu po druhé odškrtávejte.

E-maily na rozjezd

Vaši produktivitu zvýší to, že se ráno připravíte. Jak? Přečtěte si e-maily před tím, než dorazíte do kanceláře. Po cestě totiž můžete už část věcí začít řešit. Můžete si plánovat a organizovat. Prostě budete lépe připraveni na to, co vás čeká a ušetříte dobrou hodinu v kanceláři.

Vlastní projekty přinášejí radost

Ráno je člověk svěží a kreativní. Co víc ho baví než to, co má rád? Využijte tento čas pro práci na svém vlastním projektu. Ať už je to psaní románu nebo zpracovávání fotografií nebo cokoliv jiného. Úspěšní lidé pracují na svých projektech.

Žábu sněz k snídani

Nejtěžší úkoly řešte jako první. Neodkládejte je na potom. Nebude se vám do nich chtít a budete je mít stále v hlavě jako stín. A to vás bude brzdit ve vaší efektivitě.

S dobrou náladou to jde lépe

Občas se probudíte s blbou náladou. Stává se. Je potřeba se jí ale zbavit. Zkuste oblíbenou hudbu, meditaci, vzpomenout si na příjemné chvíle, připomenout si to, za co jste vděční.