Jak využít LinkedIn pro vaši kariéru

17.5.2023 | Pokud se na LinkedInu aktivně pohybujete, můžete získat nové kontakty a zvýšit svou viditelnost na trhu práce. Vytvořte si co nejkompletnější a nejprofesionálnější profil na LinkedInu.

V popisu svého profilu uveďte své zkušenosti, dovednosti a přidanou hodnotu, kterou můžete firmě přinést. Přidejte profesní fotku a nezapomeňte na správné klíčová slova, která pomohou, aby vás zaměstnavatelé snadno našli. Ani firmy by neměly zapomínat na svůj profil na této síti.

 

Aktivita na LinkedInu

Buďte na LinkedInu aktivní. Publikujte příspěvky, sdílejte relevantní články a zapojte se do diskuzí. Tím se budete prezentovat jako odborník v oboru a získáte více kontaktů. Nezapomeňte také sledovat relevantní firmy a lidí, kteří by vás mohli zajímat.

 

Síťování na LinkedInu

LinkedIn je ideální platforma pro budování vaší sítě kontaktů. Přidejte si lidi, kteří vás zajímají a kteří by vám mohli být užiteční při hledání nové pracovní pozice. Nebojte se oslovit i lidi, kteří pracují v oblastech, které vás zajímají, a požádat je o schůzku nebo konzultaci.

 

Nastavení upozornění na pracovní pozice

LinkedIn nabízí možnost nastavit si upozornění na nové pracovní pozice, které odpovídají vašim preferencím. Můžete si například nastavit, aby vás LinkedIn informoval o nových pracovních pozicích v konkrétním oboru nebo ve vašem konkrétním městě.

 

 

Oslovujte relevantní lidi přímo

Místo toho, abyste čekali, až se někdo ozve na vaši pracovní nabídku, můžete aktivně oslovovat relevantní lidi přímo. Na LinkedInu můžete snadno najít lidi s konkrétními zkušenostmi, dovednostmi a vzděláním, které potřebujete pro vaši pracovní pozici.

Můžete je oslovit přímo pomocí soukromé zprávy a nabídnout jim možnost se připojit ke společnosti nebo jinou pracovní pozici. Pokud budete mít úspěch, můžete si být jisti, že jste našli kandidáta, který skutečně odpovídá požadavkům pro vaši pracovní pozici.

 

Sledujte relevantní skupiny

LinkedIn nabízí mnoho skupin, které se zaměřují na různá témata a obory. Pokud se zaměřujete na určitou oblast, můžete sledovat relevantní skupiny a být v obraze s aktuálními trendy a novinkami. V těchto skupinách můžete také najít relevantní kandidáty a oslovit je přímo. Většina skupin umožňuje zveřejňování pracovních nabídek, takže můžete využít tuto možnost pro získání nových zaměstnanců.

 

Vytvářejte kvalitní obsah

Poslední, ale velmi důležitý krok pro využití LinkedInu pro získání nových pracovních pozic, je vytváření kvalitního obsahu. LinkedIn je skvělý nástroj pro sdílení informací a představování vaší společnosti jako atraktivního zaměstnavatele. Můžete psát články, sdílet novinky ze své společnosti, nebo prezentovat nové produkty a služby. Sdílením kvalitního obsahu budete posilovat povědomí o vaší společnosti a lákat potenciální kandidáty.